Jak zařídit obývací pokoj

Obývací stěny nesmíme vybírat bez toho, že bychom zvážili i její interakci s dalšími prvky celé místnosti. Obývák je část obydlí, v níž trávíme velké množství času, takže bychom si na jejím vybavení rozhodně měli nechat záležet. Takže jak zařídit obývací pokoj?

Chcete přesný návod, jaký lustr do obývacího pokoje dát a jak silné žárovky do něj použít? Přivítali byste radu, jakou konkrétní barvou vymalovat? Trošku vás asi zklameme, protože univerzální návody jak zařídit obývací pokoj neexistují. Vybavení musí vycházet z individuálních preferencí na potřeb každého z nás. Profesor astrofyziky, dojička krav a student filmové režie budou asi každý mít jiné představy o ideálním bydlení. Přeci jen ale existuje pár pravidel, kterých bychom se měli při zařizování této místnosti dodržovat:

  • Rozmyslet si, k čemu bude obývací pokoj sloužit nejvíce.
  • Vytvořit koutek na hraní, máte-li děti.
  • Nezahlcovat pokoj zbytečnostmi.
  • Nepřehánět to s barvami, volit maximálně dvě výrazné a jednu doplňkovou.
  • Mezi materiály zvolit spíše přírodní a lehce omyvatelné.
  • Květiny by neměly chybět.
  • Vytvořit v obývacím pokoji příjemnou atmosféru, která nebude vyjadřovat jen osobnost obyvatel bytu, také zapůsobí dobře i na ostatní členy rodiny. Nechat každého z nich, ať do této místnosti vnese kousek svého „já“.
  • Vše by mělo být pokud možno čisté a opravené.
  • Dobrý stav oken a květin zlepšuje náladu při trávení času v obýváku.

(Tento výčet vychází z rad designérky Zuzany Schubertové. Další její rady najdete ZDE.

Tip!

Poraďte se o zařízení obývací stěny a obývacího pokoje, nebo rovnou celého bytu s bytovým designérem. Pokud máte obavy z ceny takové konzultace, tak zkuste online poradnu s profesionální designérkou zcela zdarma.

Jak vymalovat

Když se zaobíráte tím, jak vybrat obývací stěnu, měli byste vzít v potaz také barvy na zdech. Váše krásná vysněná obývací stěna totiž může v kombinaci s nevhodnou výmalbou působit jako pěst na oko. V takovém případě si raději počkejte a poohlédněte se po jiné stěně, která se zdí bude ladit více. Za čekání to určitě stojí, na zvolenou kombinaci se budete dívat každý den, takže volte pečlivě a uvážlivě.

Jestliže je vyhlédnutá obývací stěna skutečně „ta pravá“, změňte barvu na zdi. O tom, jak vymalovat se dozvíte na webu s příznačným názvem Jak vymalovat.cz.