Obývací stěna – tipy a rady

Víte, to se jednou dalo dohromady pár chytrých hlav a vymysleli nejlepší řešení toho, jak zařídit obývací stěnu. Takto bychom mohli parafrázovat výrok Miroslava Donutila z filmu Pelíšky. Chceme tím říci, že obývací stěna tipy a užitečné rady potřebuje, ale nejlépe vám poradí odborníci. Jestliže si žádného profesionálního designéra nebo architekta nemůžete dovolit, inspirujte se alespoň v článcích, kde právě rady těchto „fachmanů“ zaznívají. Nebo si nechte bezplatně poradit jak zařídit obývací stěnu od bytové designérky v internetové poradně.

Nabízíme vám několik článků na téma obývací stěny, které vydala respektovaná média:

Sledujte při výběru obývací stěny aktuální trendy
Obývací stěna vypadala jako rakev aneb proměna panelákového bytu v Brně
Obývací stěny: Vzdušnost a harmonie
5 tipů pro zařízení obývací stěny. Vytvořte si moderní obývací pokoj a ne skladiště
Co sluší obývacímu pokoji? Jednoduché stěny
Obývací stěny dneška - umírněnost jim sluší
Kam s televizí? Záleží na jejích rozměrech
Obývací stěny: Stylové obývání

Posloužit vám ale mohou také obecné rady pro zařizování bytu: Vybíráte byt? Vyrážejte s metrem v ruce a foťákem v kapse, radí designérka

Počítačové programy na plánování obývací stěny

Jestliže nevěříte architektům a máte pocit, že to, jak zařídit obývací stěnu ve vašem bytě můžete vědět jen vy, mohou vám pomoci designérské počítačové programy. Za většinu z nich zaplatíte nemalý peníz, existují ovšem i jejich bezplatné několikahodinové nebo několikadenní verze, či dokonce takový software, který je zcela zdarma.

Tip!

Podívejte se na některé z nich, například na SketchUp nebo na Room Arranger.