Obývací stěna na míru?

Mnoho lidí při výběru obývací stěny zvažuje, zda zakoupí již hotové řešení – stěnu obchodního domu s nábytkem, nebo jestli spíše využijí výhody obývací stěny na míru. Každé řešení má svá pro a proti, pojďme se na ně důkladně podívat.

Běžné obývací stěny

Jako běžné obývací stěny označujeme ty, které jsou k dostání v obchodech typu IKEA apod. Zkrátka takové, na něž ukážete, a během několika hodin je máte doma.

Výhody hotových obývacích stěn

Již hotové obývací stěny jistě mají své výhody. Tou největší je, že jsou o něco levnější než ty vyrobené na míru, a také si je můžete domů odvézt obvykle ihned, jakmile si vyberete tu pravou.

Nevýhody hotových obývacích stěn

Nicméně najdou se, jak už to tak bývá, i nevýhody. Tou jednoznačně největší je, že nemáte žádnou možnost volby. Líbí se vám tahle stěna, ale chtěli byste ji v jiné barvě? Obvykle máte smůlu. Také si nemůžete vybrat velikost jednotlivých prvků. Zkrátka, vše je pevně dáno.

Pomocí hotových obývacích stěn také nemůžete řešit prostory atypických tvarů.

Podívejte se na inspiraci do článků Co sluší obývacímu pokoji? Jednoduché stěny nebo Jak pořídit obývací stěnu za pár korun?

Obývací stěny na míru

Obývací stěny na míru jsou v dnešní době stále oblíbenější. Již jen málokdo přijde do nábytkového centra a vybere si tam obývací stěnu. Stále více a více lidí chce mít svou obývací stěnu dokonale přizpůsobenou interiéru jejich bytu. Vše musí přesně sedět a musí být využit každý prostor. Na chyby není místo.

I zde je možné najít výhody a nevýhody. Nutno podotknout, že výhody jednoznačně vedou.

Výhody obývacích stěn na míru

Přejete si stěnu v jiné barvě, z jiného materiálu? Tenhle prvek byste raději nahradili jiným a tuhle polici trošku protáhli, ať pojme víc věcí? Není nic snazšího. Variabilita a možnost volby je jednoznačně největší výhodou obývacích stěn řešených na míru.

Řešení na míru také zužitkujete v atypických prostorách. Překáží vám někde výčnělek zdi? Vestavěné řešení si můžete přizpůsobit, a po přesném zaměření odborníky výčnělek zapracovat do řešení. Cesta se vždy najde.

Nevýhody řešení na obývací stěny míru

Mezi nevýhody bychom určitě mohli zařadit vyšší cenu, která ale nedosahuje takové výše, jak by se mohlo a první pohled zdát. Stačí se informovat u firmy, pro kterou se rozhodnete. Ta vám jistě ráda vypracuje předběžnou kalkulaci přesně vaší obývací stěny.

Další z nevýhod je delší doba dodání, která ale není nijak drastická, a pokud někdo vybírá takový kus nábytku jakým je obývací stěna, jistě jej nepotřebuje ze dne na den.

Shrnutí

Přehledné srovnání obývací stěny na míru a stěny zakoupené běžně v obchodě.

Hotové řešení Řešení na míru
Nižší cena Lehce vyšší cena
Rychlé dodání Obrovská variabilita
Nemožnost cokoli změnit podle přání Možnost sestavit opravdu zajímavé obývací stěny
Většinou obyčejný design, který ničím nepřekvapí Delší doba dodání (cca 14 dní)